TAJEMNICE SUDETÓW II

Zdjęcie stanowi część zestawu 5-ciu fotografii zatytułowanego “Tajemnice Sudetów (I, II, III, IV, V)”. Zestaw można wyeksponować na ścianie w całości. Każda z fotografii wchodzących w skład zestawu może również samodzielnie dekorować wnętrze. Kolejną możliwością jest zawieszenie dwóch, trzech lub czterech fotografii.
Zdjęcie zostało wykonane 20 sierpnia 2018r. około godziny 15.10. Widać na nim fragment Pańskiej Skały (Panská skála) znajdującej się w północnych Czechach, w paśmie Gór Łużyckich w Sudetach. Panská skála jest najczęściej odwiedzanym przez turystów utworem geologicznym w Czechach. Charakterystyczne wzgórze z wychodnią z bazaltu (595 m n.p.m.) znajduje się w odległości ok. 500m na południe od szosy Kamenický Šenov – Nový Bor. Do roku 1914 prowadzono w tym miejscu wydobycie bazaltu, kamieniołom działał również przejściowo w czasie I wojny światowej. Pierwsze formy ochrony datują się na rok 1878, ostatecznie teren wzniesienia ogłoszono rezerwatem przyrody w roku 1953.
W sztucznym odsłonięciu dawnego kamieniołomu bazaltu widać doskonale wykształcone słupy bazaltowe o średnicy około 20–25 cm i wysokości do 20 m (pionowe i pochylone). Pod ścianą skalną znajduje się nieduże jeziorko.
Nazwa skały pochodzi z dosłownego tłumaczenia dawnej nazwy niemieckiej - Herrenhausfelsen.
Przy szosie, w rejonie wzniesienia, urządzony jest duży parking.
W październiku 2018r zdjęcie otrzymało I nagrodę w konkursie
Tylko wydruk
Wydruk w ramie
Wydruk na płótnie

Certyfikat Epson Digigraphie®

Wybierz rozmiar wydruku

Wybierz papier

Wybierz ramę

Wybierz passe-partoutDedykacjaW koszyku (w polu: uwagi), możesz wpisać imię i nazwisko osoby, do której ma być skierowany wpis Twórcy

Wybierz rozmiar wydruku

Wybierz rodzaj płótna

Certyfikat Epson Digigraphie®

Wybierz rozmiar wydruku

Wybierz papier

Cena brutto

Kategorie zdjęcia

Tagi zdjęcia

Jeśli Twój monitor nie jest skalibrowany, ustaw jasność i kontrast tak, aby:

- 10 jasnych pól odróżniało się od siebie
- 10 ciemnych pól odróżniało się od siebie
- szary pasek wyglądał neutralnie

kalibracja monitora

Zdjęcie stanowi część zestawu 5-ciu fotografii zatytułowanego “Tajemnice Sudetów (I, II, III, IV, V)”. Zestaw można wyeksponować na ścianie w całości. Każda z fotografii wchodzących w skład zestawu może również samodzielnie dekorować wnętrze. Kolejną możliwością jest zawieszenie dwóch, trzech lub czterech fotografii. Zdjęcie zostało wykonane 20 sierpnia 2018r. około godziny 15.10. Widać na nim fragment Pańskiej Skały (Panská skála) znajdującej się w północnych Czechach, w paśmie Gór Łużyckich w Sudetach. Panská skála jest najczęściej odwiedzanym przez turystów utworem geologicznym w Czechach. Charakterystyczne wzgórze z wychodnią z bazaltu (595 m n.p.m.) znajduje się w odległości ok. 500m na południe od szosy Kamenický Šenov – Nový Bor. Do roku 1914 prowadzono w tym miejscu wydobycie bazaltu, kamieniołom działał również przejściowo w czasie I wojny światowej. Pierwsze formy ochrony datują się na rok 1878, ostatecznie teren wzniesienia ogłoszono rezerwatem przyrody w roku 1953. W sztucznym odsłonięciu dawnego kamieniołomu bazaltu widać doskonale wykształcone słupy bazaltowe o średnicy około 20–25 cm i wysokości do 20 m (pionowe i pochylone). Pod ścianą skalną znajduje się nieduże jeziorko. Nazwa skały pochodzi z dosłownego tłumaczenia dawnej nazwy niemieckiej - Herrenhausfelsen. Przy szosie, w rejonie wzniesienia, urządzony jest duży parking. W październiku 2018r zdjęcie otrzymało I nagrodę w konkursie "Fotografia miesiąca" Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego. W dniach 18.09-18.10.2020r. zdjęcie było prezentowane na wystawie pokonkursowej XXI Międzynarodowego Biennale Fotografi Górskiej zorganizowanego przez Jeleniogórskie Centrum Kultury (wystawa w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze).

Zaloguj się aby dodać opinie
  • TAJEMNICE SUDETÓW I

  • TAJEMNICE SUDETÓW II

  • TAJEMNICE SUDETÓW III

  • TAJEMNICE SUDETÓW IV

  • TAJEMNICE SUDETÓW V

  • FAKTURY-DWA STANY WODY (DROGA)

Proprocje( Odwróć ):
4 : 3 3 : 2 ISO B 1 : 1
Anuluj Zapisz
Dostępne formaty dla wybranych proporcji: 40x30cm, 60x45cm, 80x60cm

Wprowadź kupon rabatowy

Dla kuponów ograniczonych czasowo lub ilościowo wiążąca jest data złożenia zamówienia.

 

Uzupełnij dane

Nie wszystkie dodane przez Ciebie zdjęcia są gotowe do umieszczenia w sklepie.

Zapoznaj się z tabelą poniżej aby dowiedzieć się co należy poprawić aby Twoje zdjęcia mogły znaleźć się w sklepie.

Symbol Co należy zrobić?

Zdjęcie nie jest opisane

Dodaj tytuł, opis oraz maksymalnie dwie kategorie.

Zdjęcie nie pasuje do żadnego z formatów

Wykadruj zdjęcie używając naszego narzędzia. Zdjęcie powinno być dopasowane do jednego z formatów dostepnych w naszym sklepie.

Brakuje ceny

Nie ustaliłeś swojej marży za plik.

Zdjęcie gotowe do umieszczenia w sklepie

Wszystkie dane zdjęcia zostały poprawnie wypełnione. Możesz teraz umieścić zdjęcie w sklepie.

Na pewno?

Ustalając edycję limitowaną zdjęć mam świadomość, że nie będę mógł zmienić tej ilości po wystawieniu zdjęcia na sprzedaż oraz nie będę mógł oferować zdjęcia poza serwisem WydrukujFotografie.pl

(Regulamin dla Twórców §2 p.5)

Błąd

Wersja demonstracyjna

Opcja niedostępna w wersji demo

Twój adres w serwisie

Możesz zmienić adres do swojej galerii w serwisie.

  • Od 2 do 30 znaków.
  • Bez polskich znaków.
  • Bez znaków specjalnych (!@#$%,/" etc.) z wyjątkiem "." (kropki)


https://wydrukujfotografie.pl/


Mam już konto