TAJEMNICE SUDETÓW II

Zdjęcie stanowi część zestawu 5-ciu fotografii zatytułowanego “Tajemnice Sudetów (I, II, III, IV, V)”. Zestaw można wyeksponować na ścianie w całości. Każda z fotografii wchodzących w skład zestawu może również samodzielnie dekorować wnętrze. Kolejną możliwością jest zawieszenie dwóch, trzech lub czterech fotografii.
Zdjęcie zostało wykonane 20 sierpnia 2018r. około godziny 15.10. Widać na nim fragment Pańskiej Skały (Panská skála) znajdującej się w północnych Czechach, w paśmie Gór Łużyckich w Sudetach. Panská skála jest najczęściej odwiedzanym przez turystów utworem geologicznym w Czechach. Charakterystyczne wzgórze z wychodnią z bazaltu (595 m n.p.m.) znajduje się w odległości ok. 500m na południe od szosy Kamenický Šenov – Nový Bor. Do roku 1914 prowadzono w tym miejscu wydobycie bazaltu, kamieniołom działał również przejściowo w czasie I wojny światowej. Pierwsze formy ochrony datują się na rok 1878, ostatecznie teren wzniesienia ogłoszono rezerwatem przyrody w roku 1953.
W sztucznym odsłonięciu dawnego kamieniołomu bazaltu widać doskonale wykształcone słupy bazaltowe o średnicy około 20–25 cm i wysokości do 20 m (pionowe i pochylone). Pod ścianą skalną znajduje się nieduże jeziorko.
Nazwa skały pochodzi z dosłownego tłumaczenia dawnej nazwy niemieckiej - Herrenhausfelsen.
Przy szosie, w rejonie wzniesienia, urządzony jest duży parking.
W październiku 2018r zdjęcie otrzymało I nagrodę w konkursie

WYBIERZ PRODUKT

CERTYFIKAT JAKOŚCI DRUKU

Wybierz rozmiar wydruku (MAX 150x100 cm)

Wybierz ramę

Wybierz passe-partout


Margines graficzny

Wybierz papier

Pokrycie / Front

Wybierz rozmiar wydruku (MAX 150x100 cm)

Wybierz rodzaj płótna

CERTYFIKAT JAKOŚCI DRUKU

Wybierz rozmiar wydruku (MAX 150x100 cm)

Margines graficzny

Wybierz papier

Wybierz rozmiar wydruku (MAX 150x100 cm)

Rodzaj druku

        

Margines graficzny

Podłoże

Wybierz rozmiar wydruku (MAX 300x300 cm)

Materiał

Cena brutto

Historia fotografii

Zdjęcie stanowi część zestawu 5-ciu fotografii zatytułowanego “Tajemnice Sudetów (I, II, III, IV, V)”. Zestaw można wyeksponować na ścianie w całości. Każda z fotografii wchodzących w skład zestawu może również samodzielnie dekorować wnętrze. Kolejną możliwością jest zawieszenie dwóch, trzech lub czterech fotografii. Zdjęcie zostało wykonane 20 sierpnia 2018r. około godziny 15.10. Widać na nim fragment Pańskiej Skały (Panská skála) znajdującej się w północnych Czechach, w paśmie Gór Łużyckich w Sudetach. Panská skála jest najczęściej odwiedzanym przez turystów utworem geologicznym w Czechach. Charakterystyczne wzgórze z wychodnią z bazaltu (595 m n.p.m.) znajduje się w odległości ok. 500m na południe od szosy Kamenický Šenov – Nový Bor. Do roku 1914 prowadzono w tym miejscu wydobycie bazaltu, kamieniołom działał również przejściowo w czasie I wojny światowej. Pierwsze formy ochrony datują się na rok 1878, ostatecznie teren wzniesienia ogłoszono rezerwatem przyrody w roku 1953. W sztucznym odsłonięciu dawnego kamieniołomu bazaltu widać doskonale wykształcone słupy bazaltowe o średnicy około 20–25 cm i wysokości do 20 m (pionowe i pochylone). Pod ścianą skalną znajduje się nieduże jeziorko. Nazwa skały pochodzi z dosłownego tłumaczenia dawnej nazwy niemieckiej - Herrenhausfelsen. Przy szosie, w rejonie wzniesienia, urządzony jest duży parking. W październiku 2018r zdjęcie otrzymało I nagrodę w konkursie "Fotografia miesiąca" Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego. W dniach 18.09-18.10.2020r. zdjęcie było prezentowane na wystawie pokonkursowej XXI Międzynarodowego Biennale Fotografi Górskiej zorganizowanego przez Jeleniogórskie Centrum Kultury (wystawa w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze).


Kategorie zdjęcia

Tagi zdjęcia

Proprocje( Odwróć ):
4 : 3 3 : 2 ISO B 1 : 1
Anuluj Zapisz
Dostępne formaty dla wybranych proporcji: 40x30cm, 60x45cm, 80x60cm

Wprowadź kupon rabatowy

Dla kuponów ograniczonych czasowo lub ilościowo wiążąca jest data złożenia zamówienia.

 

Sprawdź swój monitor

Jeśli Twój monitor nie jest skalibrowany, ustaw jasność i kontrast tak, aby:

- 10 jasnych pól odróżniało się od siebie
- 10 ciemnych pól odróżniało się od siebie
- szary pasek wyglądał neutralnie

kalibracja monitora

 

Uzupełnij dane

Nie wszystkie dodane przez Ciebie zdjęcia są gotowe do umieszczenia w sklepie.

Zapoznaj się z tabelą poniżej aby dowiedzieć się co należy poprawić aby Twoje zdjęcia mogły znaleźć się w sklepie.

Symbol Co należy zrobić?

Zdjęcie nie jest opisane

Dodaj tytuł, opis oraz maksymalnie dwie kategorie.

Zdjęcie nie pasuje do żadnego z formatów

Wykadruj zdjęcie używając naszego narzędzia. Zdjęcie powinno być dopasowane do jednego z formatów dostepnych w naszym sklepie.

Brakuje ceny

Nie ustaliłeś swojej marży za plik.

Zdjęcie gotowe do umieszczenia w sklepie

Wszystkie dane zdjęcia zostały poprawnie wypełnione. Możesz teraz umieścić zdjęcie w sklepie.

Na pewno?

Ustalając edycję limitowaną zdjęć mam świadomość, że nie będę mógł zmienić tej ilości po wystawieniu zdjęcia na sprzedaż oraz nie będę mógł oferować zdjęcia poza serwisem WydrukujFotografie.pl

(Regulamin dla Twórców §2 p.5)

Zobacz ten obraz na ścianie dzięki aplikacji PicSell AR

Jeśli posiadasz smartfon z systemem Android wspierający technologię AR lub iPhone 6S lub nowszy, ściągnij naszą aplikację, żeby zobaczyć jak ten obraz wygląda na Twojej ścianie. Kliknij poniżej aby pobrać aplikację:

Jeśli używasz obecnie smartfon, na którym jest już zainstalowana aplikacja PicSell AR:

Zobacz ten obraz w aplikacji PicSell AR

Jeśli napotkasz problemy z wyświetlaniem obrazu w AR, spróbuj wydrukować i zaczepić w miejscu, gdzie chcesz wyświetlić obraz poniższy czarno-biały marker A4 (pobierz marker)

Błąd

Sprawdź swój monitor

Jeśli Twój monitor nie jest skalibrowany, ustaw jasność i kontrast tak, aby:

- 10 jasnych pól odróżniało się od siebie
- 10 ciemnych pól odróżniało się od siebie
- szary pasek wyglądał neutralnie

kalibracja monitora

Wersja demonstracyjna

Opcja niedostępna w wersji demo

Mam już konto