Jestem fotografem - freelancerem i głównie interesuję się portretem. Jednakże pasjonuje mnie to, co sie dookoła dzieje. Dlatego oprócz portretów, fotografuje architekturę i street photo.
Na co dzień jestem udomowionym pracownikiem biurowym, mężem i ojcem. Raz na jakiś czas coś zmusza mnie jednak do zamiany garnituru na kamuflaż i przesiadywania w czatowniach lub w krzakach i błocie i fotografowania dzikiej przyrody. Potrafię w tym celu oddalić się od domu na znaczne odległości, zwłaszcza w kierunku północnym. Fotografią zajmuję się w wolnym czasie od bardzo dawna; kilka lat temu w moich kadrach zagościły ptaki i coraz bardziej zaczynają dominować jako temat moich zdjęć.
Nazywam się Tomasz Trulka i jestem fotografem specjalizującym się w reportażu oraz krajobrazach Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
Charakteryzuje się nietypowym doborem kadrów, szaleńczymi pogoniami "bo szykuje się ładny zachód słońca", ekstremalnymi wspinaczkami na ostańce skalne i pełnym oddaniem promocji tego regionu.
Swoją wiedzę o oryginalnych i mało znanych zakątkach jury wykorzystuję także jako wyjątkowe scenerie np. w plenerach ślubnych lub sesjach rodzinnych.
Mam za sobą wiele publikacji ozdobionych moimi zdjęciami zachęcającymi do odwiedzin jury krakowsko-częstochowskiej, wywiadów, wzmianek w pismach branżowych, wystaw...
W pomocą zaprzyjaźnionych przedsiębiorców oraz urzędów staramy się wnieść na wyżyny promocję turystyczną małopolskiej części jury.
Witam serdecznie!
Na imię mi Kuba. Jestem fotografem działającym głównie na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej, ale także Beskidów i różnych ciekawych zakątków Polski i Europy.
Od 2010 roku ściśle współpracuję ze Związkiem Gmin Jurajskich oraz Szlakiem Orlich Gniazd jako flagowy fotograf tego produktu turystycznego, mogący sygnować swoje fotografie jego logiem.
W roku 2015 jeden z moich najważniejszych projektów fotograficznych - wystawa "Barwy Jurajskich Nocy" otrzymała nobilitację ówczesnego Marszałka Seniora Sejmu RP - Jerzego Wenderlicha, dzięki czemu odbyła się indywidualna ekspozycja moich prac w gmachu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, co było dla mnie niesłychanym wyróżnieniem.
Od 2016 roku współpracuuję równiez ze Śląską Orgniazacją Turystyczną - instytucją odpowiedizalną w dużej mierze za promocję województwa śląskiego.
Z racji miejsc, w ktorych głównie fotografuję, uwielbiam pejzaże przepełnione pewną magią i tajemniczością - poranne i wieczorne mgły oraz klimat nocy są moimi częstymi towarzyszami wypraw fotograficznych. Nie unikam również pejzażu miejskiego, który często mnie również inspiruje do działania.
Pozdrawiam!
Urzekające wschody i zachody słońca, piękne gwiaździste niebo, otulone dywanami mgieł lub skąpane w porannej rosie łąki. To właśnie świat moich fotografii, fotografii krajobrazowych, które każdemu pozwolą przenieść się w świat inny o szarej rzeczywistości.
Odkąd pamiętam, moje życie przeplecione było krajobrazami ukochanego Supraśla i okolic. Fascynuje mnie natura i zmienność pór roku. Fotografia to zamknięta w kadrze chwila, a moim pragnieniem jest podzielenie się emocjami, wyobraźnią i otaczającym światem. Swoje pierwsze kroki jako fotograf stawiałam uwieczniając córkę Polę, ale im więcej patrzyłam przez wizjer, tym więcej niezwykłości dostrzegałam wokoło. Zaczęłam więc fotografować przyrodę. Wschody i zachody słońca, mgły nad polami, deszcz i śnieg. I nieważne było, czy jest 4.00 rano i mróz, czy środek dnia i żar z nieba – obawiałam się, że każda niezauważona przez mnie chwila, odejdzie w zapomnienie.
Żeby podszkolić swój warsztat, ukończyłam 4 kursy w Podlaskiej Akademii Fotografii. Moje prace zostały docenione. W maju 2015 roku miałam swój pierwszy wernisaż „W Baśniowym Supraślu”. Obserwując twarze ludzi i ich reakcje, a potem odbierając gratulacje, zrozumiałam, że moje fotografie są ważne nie tylko dla mnie i mojej rodziny, ale również dla innych. Nie wyobrażam sobie, abym dzisiaj robiła coś innego. Fotografia to nie tylko obiektyw, kadrowanie, przesłony, program graficzny, etc. To świat, w którym nie ma podziałów – jest po prostu piękno.
Fotografię uprawiam od zawsze. Sztukę tą postrzegam jako możliwość przekazania emocji oraz zatrzymania otaczających nas wszystkich obrazów.
Witam serdecznie. Nazywam się Piotr Buczyński, pochodzę z małego miasta Świdnica i zajmuję się fotografią od około trzech lat. Nie jestem profesjonalistą, lecz staram się wykorzystać sprzęt, który posiadam w 100 procentach i pokazać obrazy tak jak je widzę i czuję. Wciąż dążę do perfekcji i uczę się z każdym dniem nowych rzeczy. Głównie interesuje mnie fotografia krajobrazowa, choć próbuję sprawdzać się w każdej dziedzinie, jak np. portret, reportaż, natura, fotografia handlowa itp. Będę zachwycony, jeśli któreś z moich zdjęć przypadnie Państwu do gustu. Pozdrawiam Piotr
Fotografię kocham za to, że pozwala zatrzymać w kadrze czas. Ileż niezwykłych wspomnień przywołują z pamięci zdjęcia wyjęte z albumu po latach. Od dawna jeżdżę po Polsce pełnej niezwykłych miejsc, Europie i świecie. Część z fascynacji techniką, odmienną kulturą i pięknem krajobrazów utrwalam na kliszy i matrycy cyfrówek.
Swoje fotografie prezentowałem na wystawach indywidualnych i zbiorowych.
Zdobyłem Brązowy Medal FIAP (Fédération Internationale de l'Art Photographique) i Brązowy Medal Fotoklubu RP.